GENETIC RPG
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

GENETIC RPG

Wciel się w podstać człowieka i żyj niczym wilk. Walcz, poluj ... broń bliskich! Bo z życia trzeba korzystać...
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 FAQ

Go down 
AutorWiadomość
Dayo
Wędrowiec



Female Liczba postów : 626
Age : 27
Skąd : Tak jakby Japonia.
Registration date : 05/07/2009

Karta Postaci
Ranga Specjalna:
Statystyki: 2P|11A|16U|8C|105Ż|217M|145*
PU:
FAQ Left_bar_bleue90/200FAQ Empty_bar_bleue  (90/200)

FAQ Empty
PisanieTemat: FAQ   FAQ I_icon_minitimeNie Maj 02, 2010 4:57 pm

~ O co tu właściwie chodzi?
Genetic to forum PBF, na którym możesz wcielić się w Zmiennokształtnego, stworzenie mające zdolność zamiany w wilka, bądź też zwykłego człowieka. Zakładając konto, tworzysz własną postać. Możesz nią kierować wedle własnego uznania.

~ Dobrze, dobrze. Tyle, że mam mały kłopot - nie mam pomysłu na imię!
Nic się nie dzieje. W końcu zawsze możesz skorzystać z generatora imion lub ich spisu.

~ Wszyscy mają takie ładne zdjęcia... Po co one i gdzie mogę takie znaleźć?
Zdjęcie jest właściwie jedną z najważniejszych informacji o Twojej postaci. Nie każdemu czytając opis wyglądu łatwo przychodzi wyobrażenie sobie Twojej postaci, jednak wystarcza jedno spojrzenie na avatar czy sygnaturę i już od razu łatwiej sobie ją wyobrazić, prawda?
Najczęściej użytkownicy biorą zdjęcia ze stron Flickr oraz DeviantART.

~ ...Dobrze. Jednak posiadam wyłącznie Paint. Jak mogę mieć ładny obrazek?
Możesz wierzyć lub nie, ale nawet w MS Paint można zrobić ładnego, prostego avatara. Wystarczy odpowiednio przyciąć i dodać jednopikselową ramkę. I proszę - już mamy ładny avatar.
Jednak jeśli oczekujesz profesjonalnej obróbki - na forum zawsze znajdzie się grafik, który z chęcią ci pomoże. Wystarczy zgłosić się do jego 'fabryki'. Nic prostszego, prawda?

~ Hm. Mam już avatar i logo, ale jak wrzucić go do profilu?
Nic prostszego. By ustawić avatar, wystarczy otworzyć profil, a następnie otworzyć zakładkę 'emblemat'. Będzie tam 'panel kontrolny avatarów'. Link do obrazka wystarczy wkleić do ostatniej rubryki.
Logo zaś wystarczy wkleić do rubryki 'podpis', według kodu:
Kod:
[IMG]Link do obrazka[/IMG]
Teraz z pewnością już twój obrazek będzie widoczny.

~ Okej, to mam za sobą. Co teraz?
Teraz wystarczy wypełnić swoją kartę postaci (znajduje się ona w profilu) oraz złożyć zapis dzięki której możesz uzyskać kolor danej grupy oraz rangę.
Pamiętaj jednak, że administrator nie wchodzi na forum 24 godziny na dobę. Musisz uzbroić się w cierpliwość, nim zostaniesz przyłączony do szeregów watahy czy innego zgrupowania.

~ Okej, wszystko fajnie i piękne. Tylko gdzie moja postać ma spać?
Jeśli jest Mieszkańcem Miasta wystarczy, że napiszesz na PW do jednego z administratorów, na jakiej ulicy i pod jakim numerem chciałaby mieszkać twoja postać. Proste? Proste.
Wataha ma swoje legowiska na terenach, zaś wędrowcy zazwyczaj nie mają domostw; są w ciągłej wędrówce.

~ Moja postać nie ma przyjaciół, rodziny, partnera. Nic. Co ja mam teraz zrobić?
Nie przejmuj się. Każdy kiedyś zaczynał, nie znając nikogo. Wystarczy, że będziesz pisał w fabule, nawiązywał nowe znajomości. Przyjaźń, czy też z czasem miłość przyjdzie sama.
Rodzina? Jeśli masz już partnera, możesz ją z nim założyć. Jednak zawsze też możesz założyć swój temat w ogłoszeniach, że szukasz kogoś, kto zechciałby być twoim bratem, siostrą czy też kimkolwiek innym. Jednak wtedy historie obu postaci muszą być ze sobą zgodne.

~ Użytkownicy na forum używają skrótów, a ja nie wiem, o co chodzi...
Przyznaj - nie każdemu chce się ciągle pisać pełnych nazw. Dlatego też zwykliśmy posługiwać się skrótami. Są to głównie:
Gen - Genetic (to forum)
MG - Mistrz Gry
Admin - Administrator
Mod - Moderator
JA - Junior Administrator
BH - Blackhole (miasto)
CB/SB - ChatBox
Powrót do góry Go down
 
FAQ
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
GENETIC RPG :: Administracja :: Administracja :: Zasady-
Skocz do: